1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

V práci jsem podala výpověď. Pracovní poměr skonči 31.12.2020. Zbývá mi ještě 30 dnů dovolené. Ráda bych si je nechala proplatit. Zajímá mě z čeho se bude počítat průměr, když jsem 3 čtvrtletí byla v práci pouze 2 dny, zbytek jsem byla na nemocenské s pracovním úrazem.

ODPOVĚĎ:

Podle § 355 zákoníku práce platí, že jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.