Pracuji ve firmě, která má velké ekonomické problémy a pobíráme částečně mzdu z programu Antivirus. Pravděpodobně budeme pobírat mzdu i z programu Kurzarbeit, neboť pořádáme eventy a ty teď nemají šanci na úspěch. Od ledna 2020 mám důchodový věk, ale měla jsem v plánu pracovat jako řádný zaměstnanec ještě 5 - 10 let.

I z důvodu neuhrazené hypotéky. Může zaměstnanec pobírat peníze z programu Kurzarbeit a přitom být současně v důchodovém věku? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Program Antivirus neobsahuje žádné podmínky, které by požadovaly, aby zaměstnanci nebyli v důchodovém věku. Taková podmínka by byla diskriminační.