18.5.2020 som podpísala dohodu o ukončení pracovného pomeru v práci. V dohode nie je uvedený dôvod ukončenia prac. Pomeru a ani tam nie je spomenuté odstupné. Ako mám postupovať? Mám na úrade práce povedať, že som dostala odstupné alebo nie? Keďže tam nie je uvedený dôvod ako organizačné dôvody, tak odstupné som dostať nemusela? Neviem čo robiť, ďakujem za radu.

ODPOVĚĎ:

Ve chvíli, kdy jste podepsala dohodu o ukončení pracovního poměru kde není uveden důvod ukončení, nevzniká nárok na odstupné a zároveň se zhoršuje Vaše postavení na úřadu práce, neboť z jeho pohledu byl pracovní poměr ukončen dohodou bez vážného důvodu. Dojde tedy ke krácení podpory v nezaměstanosti.
Protože dokument již byl podepsán, bylo by pouze možné podat žalobu na neplatnost, např. kvůli podpisu pod nátlakem.