Ředitel školy byl odvolán po ukončeném šestiletém funkčním období. Předává školu novému řediteli. Může zřizovatel schválit odměnu bývalému řediteli po předání funkce, tedy v době kdy již není zaměstnancem školy? Předání školy proběhne k 31. 7. , o odměně by se mělo rozhodovat 5.8. 2019. Představa je, že finanční prostředky by byly vyplaceny z peněz školy, ve které vykonával funkci ředitele, jako odměna za měsíc červenec. Děkuji, Marková.

ODPOVĚĎ:
Pokud bude odměna vyplacena za měsíc červenec, kdy byl ředitel školy ještě ve funkci, může být odměna vyplacena, pokud takovému kroku nebrání pravidla zřizovatele.