Počet stránek ve webu: 39.554

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Do zaměstnání jsem nastoupil 1.12.2017 na smlouvu na dobu určitou, přesněji na rok. 1.12.2018 jsem dostal novou smlouvu, opět na rok. Nyní mi běží výpovědní doba s termínem 31.5. Výpověď je ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli mám nárok na odstupné, popřípadě ve výši kolika platů? Počítá se to tak, že pracuji u zaměstnavatele skoro rok a půl nebo jenom ta půlka na druhé smlouvě? Děkuji, Tomáš

ODPOVĚĎ:
Podle § 67 odst. 1 zákoníku práce se za dobu trvání pracovního poměru považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců. Započítá se Vám tedy odpracovaný rok a půl.