Počet stránek ve webu: 40.724

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Pracuji v potravinách, bohužel jsem byla obviněna, že mě nebo mojí kolegyni prošlo 17 kusů masa bez zaplacení pokladnou. Musela jsem zaplatit 1.701 Kč. Jednalo se o objednávky pro tábor. Já mám ale doklady, že maso zaplaceno bylo. Všechny účtenky, kdy nakupovali kuřecí maso mám doložené a vím, že jsem v tomto směru nepochybila a věřím, že ani kolegyně ne.

Jaká mám práva a jak se mohu bránit, co je povinna v tomto směru vedoucí prodejny udělat. Dostala jsem jen doklad z pokladny o zaplacení a žádný zápis o škodě nebyl proveden, pouze to, že maso jim chybí. Tato věc je z července 2019, bohužel jsem maso zaplatila, ale důkaz, že jsem to byla právě já, nemají. Děkuji za odpověď. Pavlína.

ODPOVĚĎ:
Ať už byla uzavřena dohoda o odpovědnosti k ochraně hodnot svěřených zaměstnanci k vyúčtování nebo nikoli, zaměstnavatel v případě vzniku škody musí v první řadě dokázat, že škoda vůbec vznikla a v jaké výši.
Doporučuji kontaktovat zaměstnavatele, doložit účtenky a požádat na druhou stranu o doložení vzniku škody a její výše ze strany zaměstnavatele.
V případě, že nebude zaměstnavatel komunikovat, je možné obrátit se na místně příslušný inspektorát práce.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem