Otci v práci chybně od počátku počítali insolvenci, kdy mu od července 2021 do výpočtu nezahrnuli manželku a posílali mu tak nižší zbytek z výplaty a na insolvenci odcházela vyšší částka. Jaký nárok má nyní otec? Firma u níž je zaměstnán si to přehazuje z vedení na účetní a naopak.

Poslední vyjádření, které obdržel je, že mu vrátí v následujících výplatách rozdíl od ledna roku 2022 do března 2023, protože chyba byla prý na jeho straně, že nenahlásil manželku. Ale ve firmě se ho k insolvenci nikdo na nic neptal a firma obdržela papíry od soudu, kde je uvedeno, že insolvence je vedená jako insolvence manželů. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Zaměstnanec má nárok na vyplacení celé nezabavitelné částky. Doporučuji obrátit se a insolvenčního správce, vyvolat schůzku, které se zúčastní jak on, tak zaměstnavatel a dohodnut se na způsobu řešení. Pokud dokumentace od soudu a insolvenčního správce byla v pořádku, pak je zřejmě chyba na straně zaměstnavatele, nicméně neoprávněně stržené peníze byly zaslány insolvenčnímu správci. Na řešení se proto musí podílet obě strany.