Pracoval jsem na smlouvu o zajištění zotavovací akce pro organizaci pořádající letní tábory. Ve vedení nastaly spory a já pod novým vedením nadále nechci spolupracovat, protože se mi nelíbí vize. Mám však konkurenční doložku, která je pravděpodobně neplatná, protože je jednosměrná. Potřebuji poradit, jestli je možnost, že tuto doložku soud rozváže či nikoliv.

ODPOVĚĎ:
Konkurenční doložka může být sjednána i jako jednostranná, tj. že pouze jedna smluvní strana se musí zdržet daného jednání, je také možné, že nemusí být sjednána za úplatu.
Omezení u konkurenční doložky spočívá v tom, že   že Vás nesmí omezovat více, než vyžaduje potřebná ochrana druhé smluvní strany (zde oprávněného).