Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má zaměstnavatel právo zjistit od lékaře zaměstnance, zda a kdy jej zaměstnanec navštívil, a zda má právo požádat zdravotní pojišťovnu zaměstnance o přehled návštěv lékaře (potvrzení data návštěvy)? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem, Barbora.

ODPOVĚĎ:
Zaměstnavatel má právo požádat zaměstnance o doložení toho, že skutečně lékaře navštívil (potvrzení) s informací, o jakého lékaře a s jakým sídlem, a to s ohledem na nařízení vlády, které uvádí, že zaměstnanec má nárok na volno s náhradou mzdy pro ošetření u lékaře na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout.
Lékař sám ani zdravotní pojišťovna nesmí Vámi uvedené informace předat, došlo by k porušení právních předpisů týkajících se ochrany osobních údajů.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.