V prosinci 2020 jsem si podala z FKSP požadavek na vánoční pobyt na horách, který mi p. ředitel povolil. Po několika dnech byl penzion z důvodu Covidu uzavřen a pí. vedoucí mi nabídla náhradní termín v novém roce 2021. Škola však tuto kompenzaci nechce proplatit z důvodu, že příspěvek se musí čerpat v ten rok fv, na který je určený.

Není to má vina a já tak přijdu o příspěvek. Je to správný postup? Vedoucí penzionu je ochotná napsat fakturu za pobyt jak se současným datumem, tak vyúčtovat až v novém roce. Co je prosím správně? Děkuji Renáta.

ODPOVĚĎ:
Pokud bude fakturováno v letošním roce, vyčerpáte řádně příspěvek. Posun skutečného čerpání, tedy skutečný termín pobytu, již není pro vyúčtování relevantní. Proto je možné např. v prosinci roku 2020 koupit zájezd na léto 2021.
Rozhodující je datum fakturace.