Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Potřebuji poradit v situaci, kdy vzhledem k probíhající pandemii a nastavení osobního lockdownu z důvodu ochrany zdraví, kdy je v domácnosti blízká osoba z rizikové skupiny (autoimunitní onemocnění), zamítnul zaměstnavatel možnost využít home office, ačkoliv charakter práce tuto možnost zcela 100% umožňuje a vykonávaná práce není nijak omezena.

Důkazem budiž i fakt, že zaměstnavatel umožnil home office v březnu/dubnu/květnu 2020. Nyní se tomuto brání (z osobního postoje vůči pandemii - myslí si že jde pouze o konspiraci a pandemii bere na lehkou váhu). Nicméně není tomu ve všech případech, jelikož některým zaměstnancům vzdáleně pracovat umožňuje (stejný charakter práce - IT konzultant/vývojář). Chápu, že z pohledu zákoníku práce nelze home office právně vyžadovat, nicméně jak se k tomuto postavit v případě obavy z ohrožení vlastního zdraví a potenciálně i zdraví blízké osoby z rizikové skupiny? Děkuji za informace. S pozdravem, Petr.

 

ODPOVĚĎ:
Vyžadovat homeoffice skutečně není možné, stejně jako ho není možné nařídit. Ustanovení § 317 zákoníku práce jednoznačně předpokládá dohodu.
V situaci, kdy zaměstnavatel nesouhlasí, moc možností zaměstnanec nemá. Podle § 106 zákoníku práce platí, že zaměstnanec má právo na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Zaměstnanec je oprávněn odmítnout výkon práce, o níž má důvodně za to, že bezprostředně a závažným způsobem ohrožuje jeho život nebo zdraví, popřípadě život nebo zdraví jiných fyzických osob; takové odmítnutí není možné posuzovat jako nesplnění povinnosti zaměstnance.
Obava však musí být důvodná, nestačí pouze odkaz na špatnou epidemiologickou situaci, musel by se např. koronavirus objevit přímo na pracovišti.
V tuto chvíli je tedy možná jen dohoda se zaměstnavatelem.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem