Mám na Vás otázku na možnost pracovat na pozici sociální pracovnice během studia. Hlásím se na pozici sociální pracovnice do domova pro seniory a nemám dokončené vzdělání. Sice mám státnice úspěšně za sebou, ale bakalářskou práci nemám obhájenou.

Má otázka zní, zda je možnost, aby mě přijali i bez dokončeného vzdělání? Nestačilo by například podepsat čestné prohlášení, že titul získám do půl roku? Děkuji za odpověď. S pozdravem Lenka.

ODPOVĚĎ:
Vzdělání sociálního pracovníka v domově pro seniory by mělo odpovídat požadavkům zákona č. 108/2006 Sb. , o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů.
Bez dokončeného studia tato kritéria nejsou splněna. Nicméně vzhledem k tomu, že k dokončení chybí pouze obhajoba bakalářské práce, je možné dohodnout se na řešení s budoucím zaměstnavatelem. Žádný právní předpis takovou situaci neřeší, řešení této individuální situace bude proto záviset na rozhodnutí zaměstnavatele.