Počet stránek ve webu: 41.304

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V pracovní smlouvě (výrobní firma) mám odstavec o mlčenlivosti, včetně 3 let po ukončení pracovního poměru. Jaké následky mi můžou hrozit, pokud změním zaměstnavatele v přímé konkurenci na stávajícího? Čeho se mám vyvarovat, hrozí mi nějaké tresty v případě porušení mlčenlivosti? Jde se nějak z mlčenlivosti vyvázat?

Můžu se u stávajícího zaměstnavatele domáhat změny smlouvy například na Konkurenční doložku s řádně vyplácenou rentou z doložky? Dle mého názoru je mlčenlivost to samo jako konkurenční doložka, jen bez finančního ohodnocení. Děkuji za odpověď. Zdeněk

 

ODPOVĚĎ:
Bez konkrétní znalosti znění ustanovení o mlčenlivosti nelze dovodit možné důsledky porušení daného ustanovení. Obecně je možné říct, že vznikne-li porušení mlčenlivosti škoda, může zaměstnavatel požadovat její náhradu.
Navrhnout změnu pracovní smlouvy samozřejmě možné, ať v tom smyslu, že bude mlčenlivost odstraněna nebo bude změněna na klasickou konkurenční doložku.
Smlouva je však právní úkon dvoustranný a s její změnou musí souhlasit obě smluvní strany.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.