Mám hlavní pracovní poměr u svého zaměstnavatele, chtěl bych provozovat e-shop který dokáže generovat jen pár stovek (ev. tisíc) Kč měsičně. Rád bych to měl jako vedlejší zdroj příjmu pro mě. Je mi jasné že si musím založit nějakou živnost. Kolik to bude stát měsíčně, když mám HPP? A jak se postupuje? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Musíte podat žádost o vydání živnostenského listu a kteréhokoli živnostenského úřadu na území České republiky, abyste tu mohl legálně podnikat. Pro podrobnější informace k postupu při založení živnosti prosím obraťte se přímo na tento úřad. Správní poplatek za ohlášení živnosti při vstupu do živnostenského podnikání činí podle zákona č. 634/2004 Sb. , o správních poplatcích pouze 1 000 Kč. Dále již neplatíte kromě daně nic.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Provozování živnosti jako přívýdělek při hlavním pracovním poměru HPP
  • Poplatek za vyřízení živnostenského listu, ŽL