Počet stránek ve webu: 41.484

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

06/2018-06/209 jsem pracoval u zaměstnavatele na pozici skladníka. V únoru 2019 jsem nastoupil na rekvalifikaci obsluhy cnc centra. Rekvalifikace byla placená přes dotaci. Bohužel jsem v práci nastoupil na úplně jiný systém a technologií než jsem dělal na kurzu a proto jsem se rozhodl dát výpověď. Zaměstnavatel mi nyní vyhrožuje, že po mě bude požadovat 15% z částky rekvalifikace.

Nemáme spolu sepsánou žádnou dohodu o tom jak dlouho bych u něj po rekvalifikaci musel pracovat. Jediné co mám podepsané je dohoda o srážkách ze mzdy, kterou jsem byl nucen sepsat u nástupu do zaměstnání. Vztahuje se tento dokument i na toto? Stále totiž nechápu co po mě chce zaměstnavatel uhradit když vše bylo hrazeno z dotací. Do konce týdne by se měli vyjádřit ale rád už bych věděl zda na to opravdu mají právo, nebo to jen zkouší.
Děkuji. Pavel

 

ODPOVĚĎ:
Bez znalosti bližších okolností nelze zcela jednoznačně odpovědět. Podstatné jsou okolnosti, za nichž byla dotace přidělena a obsah dohody o srážkách ze mzdy.
Je ale možné obecně říct, že pokud neobsahují ustanovení o povinnosti ve firmě setrvat a pokud nemáte uzavřenou kvalifikační dohodu, neměl by zaměstnavatel mít žádný právní důvod pro vymáhání části nákladů na rekvalifikaci.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Rekvalifikace bez dohody o vyrovnání se zaměstnavatelem - nárok na proplacení rekvalifikace od zaměstnance zaměstnavateli
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.