Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám uzavřenou kvalifikační dohodu na jeden rok setrvaní v práci. Kvůli nemocenské mě propustili sami ve zkušební době! . Musim zaplatit kvalifikacni dohodu? Děkuji, Pavel

ODPOVĚĎ:
Podle § 235 odst. 1 písm. b) zákolníku práce povinnost zaměstnance k úhradě nákladů z kvalifikační dohody nevzniká, jestliže pracovní poměr skončil výpovědí danou zaměstnavatelem, pokud nejde o výpověď z důvodů porušení povinnosti zaměstnance vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním, nebo jestliže pracovní poměr skončil dohodou z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až e).
Povinnost hradit náklady ve vztahu ke kvalifikační dohodě proto nevznikla.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kdo platí zvýšení kvalifikace, pokud dostane zaměstnanec výpověď ve zkušební době od zaměstnavatele?