Můj dotaz se týká výpovědi z nájmu. 27.1.2018 se stěhuji z Karviné do Varnsdorfu. Pronajímatel o tom ví, avšak trvá na 3-měsíční výpovědní lhůtě. Já bohužel nejsem schopna platit ještě v únoru a březnu 2018 nájem v Karviné i Varnsdorfu. Navíc majitelce vracím i klíče od bytu v měsíci lednu 2018 a ví tedy, že tady již nebudu. Práci mám slíbenou od března 2018, ale jsem samoživitelka a zatím na sociálních dávkách. Děkuji za odpověď, Šárka.

ODPOVĚĎ:
Bohužel pokud byla ve smlouvě stanovena v nájemní smlouvě výpovědní lhůta 3 měsíce a pronajímatel se s Vámi nechce dohodnout na dřívějším ukončením nájmu, musíte do skončení nájemní smlouvy hradit nájem, jinak jej po Vás bude moci majitelka vymáhat.
Jedinou možností je najít na tuto dobu podnájemníky či nabídnout pronajímateli, aby s nimi již uzavřel nájemní smlouvu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Stěhování za prací a ukončení nájemní smlouvy - vliv na výpovědní dobu nájmu
  • Nová práce a výpověď nájemní smlouvy, nájmu - lhůta, kolik dní?