Více exekucí na plat, mzdu - probíhají postupně nebo všechny najednou?

1 odpověď

Dobrý den,
mám několik exekucí. Jak je to v praxi u zaměstnavatele? Strhává tu první a ostatní čekají až na ně dojde řada po zaplacení těch předešlých? Mám pocit že se ani po 10 letech na ně nedostane - je zde promlčecí lhůta?
Je řazená pohledávka z hypotéky do přednostní pohledávky? Děkuji Vám vřele za odpověd

Dobrý den. Exekuce srážkami ze mzdy se řídí podle pořadí, tj. nejprve bude uspokojena první exekuce, pak druhá atd. Je-li exekuce nařízena, lze v ní pokračovat neomezeně dlouhou dobu. Pohledávka z hypotéky není při exekuci srážkami ze mzdy přednostní pohledávkou, tou je např. výživné, daně apod.