Insolvence a zablokování účtu exekutorem - jak plnit splátkový kalendář od insolvenčního soudu?

4 odpovědi

Dobry den,
mame v schvalenou insolvenci, a to tou formou ze posilame soudem určenou častku insolvencnimu spravci, takže zamestnavatel me nic nesraži. Vim že exekuci lze nařidit, ale ne provest. Tomuto pravě moc nerozumim, zajimalo by me zda v by mohl exekutor zablokovat muj ucet, kdyby nastala situace, ze by byl vydan soudni prikaz k exekuci, bud prihlasenych nebo veritele, ktery se neprihlasil vcas.
Mame společny ucet s manzelkou, ale je veden na mě. Pokud zablokuje ucet, tak preci nemohu plnit splatkovy kalendar, určen insolvencnim soudem. Poradite jak postupovat. dekuji jaroslav

Dobrý den. Exekuci lze nařídit, nelze ji však provést - toto znamená, že dojde k zastavení lhůt (exekuci lze nařídit do 10 let od vykonatelnosti exekučního titulu) a k získání lepšího pořadí pro případ více exekučních řízení vedených proti témuž povinnému. Nelze však provést, tj. není možné zablokovat účet, prodat movité věci ani provádět srážky ze mzdy.

Dekuji za odpoved, stejny dotaz jsem zaslal na exe. komoru a tam je odpoved tato---ucet lze zablokovat.

V tom případě se odvolejte na výklad provedený rozsudkem Vrchního soudu v Praze spis. zn. 1 VSPH 466/2009-A-83, který řeší obdobnou situaci a možnost zablokování účtu nepřipouští.

Dobry den, pozapoměli jsme napsat jeden zavazek do insolvenčniho řízeni, nasledně bylo oddluženi povoleno. Dluh vznikl před podanim navrhu, po roce jsem dostal předvolani k soudu, pravě nenapsaneho dluhu do zavazku a soud to asi věřitely uzná, a vyda platební rozkaz. Jenže ten nemohu splnit abych neporušil ins. zakon. Otazka. muže věřitel počkat do ukončeni 5lhuty a pak to vymahat nebo to měl sam včas přihlasit na vyzvu v insl. rejsřiku a tim že tak neučinil stratil možnost tento dluh vymahat