Založení vkladní knížky dítěti dlužníka v exekuci osobou z rodiny - hrozí exekuce peněz na vkladní knížce dítěte?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu: je uvaleno několik exekucí na můj plat. Celková výše kolem 180.000 Kč. I přesto bych chtěl založit mé dvouleté dceři vkladní knížku. Lze aby můj bratr který je bez dluhu založil jako strýc knížku do které bych vkládal své malé částky?

Dobrý den.
Na vkladní knížku založenou Vaším bratrem pro Vaši dceru můžete vkládat částky, které uznáte za vhodné, i pokud jsou proti Vám vedeny exekuce. Z opatrnosti bych však doporučila částky vkládat v hotovosti a nikoliv např. převodem z účtu.