Brigády v exekuci - zabaví exekutor peníze z brigády nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
v dubnu 2018 chci jít na brigádu. Nevím zda smlouva bude na DPP nebo DPČ. Maám svou práci na HPP a chci si jen přivydělat. Mám totiž několik exekuci.
Zajímalo by mě zda může exekutor něco strhnout i z příjmu z brigády a popřípadě kolik. Prosím uvést příklady. Mám nepřednostní exekuce a plat v mé práci na HPP cca 18.000 Kč čistého.
Předem děkuji.

Dobrý den,
příjmy se pro účely srážek ze mzdy sčítají. Pokud jste svobodný a nemáte žádné děti, které s Vámi žijí ve společné domácnosti, srážka z Vaší mzdy z HPP činí v roce 2018 celkem 5 549,00 Kč a nezabavitelná částka pak 12 451, - Kč, což je také maximální výše nezabavitelné částky při nepřednostních exekucích.
Pokud tak Váš příjem z HPP činí 18 000, - Kč čistého, vešker Vaše další příjmy by byly v plném rozsahu zabavovány, neboť jste již stropu nezabavitelného minima dosáhl. Totéž by platilo, pokud byste měl jednu vyživovanou osobu (zde je strop 14 007, - Kč, kterého byste dosáhl již jen z HPPú.
Výši možných srážek ze mzdy si můžete ověřit v kalkulačce Exekutorské komory na adrese: http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1.