Počet stránek ve webu: 43.166

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Při koupi auta jsem byl uveden v omyl. Tvrdili, že auto nebylo bourané a následně jsem zjistil, po měsíci používání, že auto je bourané. Auto mám na leasing a nevím co se bude dít dále. Auto bych chtěl vrátit a s tím, že mi bude navrácena akontace + splátky. Auto bylo pořízeno listopad 2022.

ODPOVĚĎ:
V případě, že jste nebyl upozorněn na tuto zásadní vadu, máte právo od smlouvy odstoupit pro její podstatné porušení a požadovat, aby Vám byly vráceny uhrazené peníze oproti vrácení vozidla.
Nejdříve je třeba písemně odstoupit od smlouvy, kdy zašlete na adresu sídla prodávajícího dopis, ve kterém popíšete situaci a uvedete, že z důvodu podstatného porušení smlouvy od smlouvy odstupujete. Současně prodávajícího vyzvěte k vrácení zaplacených částek, a to ve lhůtě, kterou určíte (min. 7 dnů). V případě, že nebude na výzvu adekvátně reagováno, můžete se obrátit na soud.
Doporučuji komunikovat s prodávajícím výhradně v písemné formě.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.