Budu prodávat auto a nechci řešit případné odpovědnosti za skryté vady. Chtěla bych sepsat kupní smlouvu auta tak, že budu zbavena odpovědnosti za případné skryté vady na voze. Cena za vůz je snížena za případné opravy a kupující se vším souhlasí. Prosím o radu jak to správně písemně zformulovat. Pokud je to vůbec možné, že v případě potíží jeho podpisem budu plně chráněna. Děkuji mnohokrát.

ODPOVĚĎ:
Tato možnost zde je, a to v podobě, že kupující souhlasí s tím, že přejímá odpovědnost za skryté vady. Toto je potřeba do smlouvy uvést, dále napsat, že nebude vůči prodávajícímu uplatňovat žádná práva z vad a je vhodné uvést, že cena byla stanovena s ohledem na to, že kupující přebírá odpovědnost za skryté vady.