Mezi rokem 2015-2016 jsme se stěhovali do zrekonstruovaného domu. Stavební kontrola probíhala přes stavební firmu, která zajišťovala všechny práce. Momentálně jsme řešili revizi plynového kotle a komína a 2 na sobě nezávislí topenáři nám řekli, že je to velmi špatně udělané. Chybí kouřovod a že bychom se mohli otrávit.

Že takto udělaný kotel by neměl dostat revizi ani před tím. Moje otázka je, lze vymáhat i po takové době opravu kotle (nebo hrazení nákladů) od stavební firmy. Toto už hraničí s ohrožením života a zdraví. Máme na to nějaké zákonné páky po stavební firmě chtít opravu (řádově 30.000 Kč), popřípadě jim hrozit žalobou? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Předně důkladně prostudujte smlouvu s touto společností, a to zejména pasáže hovořící o stavebním dozoru a komínu (jestli je přímo specifikováno ve smlouvě).
Dále ve smlouvě prozkoumejte, jakým způsobem je třeba tuto vadu domu (rekonstrukce) reklamovat.
Právo reklamovat tuto vadu máte, jelikož se jedná o takto závažnou vadu, můžete ji reklamovat i nyní.
Doporučuji komunikovat se společností výhradně v písemné formě.