Mohu odstoupit od smlouvy o pronájmu služeb - podepsala jsem tuto smlouvu o pronájmu svatebních šatů a složila rezervační poplatek 50%. Hned odpoledne se mi rozleželo v hlavě a nyní bych chtěla od smlouvy ustoupit, přijdu o rezervační poplatek? Cítila jsem se pod nátlakem, kdy mi pronájemce řekl, že abych měla určité výhody, musím podepsat hned a nemám prostor se rozmyslet atd.

ODPOVĚĎ:
Smlouvu můžete ukončit v případech v ní uvedených. Je proto potřeba důkladně prostudovat podepsanou smlouvu, abyste zjistila, v jakých případech je možné ji ukončit a jak se v takových případech naloží s rezervačním poplatkem. Zákon totiž umožňuje, aby si toto smluvní strany nastavily dle svých potřeb.
Smlouvu můžete také předložit k posouzení některému z advokátů, aby zvolil pro Vás nejvhodnější postup. Kontakt naleznete zde: www.advokatikomora.cz.