Koupila jsem automobil přes inzerát. Kupní smlouva je klasická, jaká se dá najít na internetu. Po vzájemné domluvě a větší slevě ujednáno, že auto bude prodáno jako soubor náhradních dílů. Mohu od smlouvy odstoupit na základě možnosti odstoupení od smlouvy uzavřené mimo obchodní prostory do 14 dní? Kupní smlouva byla podepsána u prodejce doma. Děkuji. S pozdravem, Jana.

ODPOVĚĎ:
Takto můžete od smlouvy odstoupit, pokud jste při uzavírání smlouvy vystupoval jako spotřebitel (zjednodušeně: auto jste nekupoval na IČO) a pokud současně prodávající vystupoval jako podnikatel.