Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Uzavřela jsem smlouvu o podnikatelském úvěru s jistou firmou. Ve smlouvě je dané, že splátku musím zasílat na daný účet a VS je číslo smlouvy. Pokud zadám špatný VS platím sankcí 500 Kč. Teď mi došel e-mail z jejich firmy, že z důvodu reorganizace mám platby zasílat na jiný účet a pod jiným VS.

Ve smlouvě je také uvedeno, že veškeré změny musí být písemně s podpisem obou stran. Mám obavy, že firma vydělává právě na těchto chybách a než mi pošlou písemnou změnu bude splátka po splatnosti a mohou chtít zaplatit celý úvěr najednou. Mám tedy dokud to nebude písemně zasílat peníze na původní účet? A může být ve smlouvě rozhodčí doložka? Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Doporučuji se obrátit na společnost s odkazem na smlouvu a s tím, že dokud nebude řádně uzavřen dodatek, budete posílat splátky v souladu se smlouvou. Rozhodčí doložka ve smlouvě může být, pokud máte pochybnosti o smlouvě, doporučuji ji předložit některému z advokátů ke kontrole, kontakt zde: www.advokatikomora.cz.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.