1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám uzavřenou smlouvu o obchodním zastoupení a chtěl bych ji ukončit a netuším, jak to má vypadat, aby to bylo v pořádku. Asi by mi postačil nějaký vzor. Děkuji. S pozdravem Bořivoj.

ODPOVĚĎ:
Zde je podstatné, co říká tato smlouva, tj. za jakých podmínek, kdy, jakým způsobem je možné ji ukončit. Nelze proto obecně použít vzor, jelikož smlouva může mít speciální požadavky. Aby bylo její ukončení řádné a nenapadnutelné, je třeba ji nejdříve důkladně prostudovat, za jakých podmínek je možné ji vypovědět či ukončit jiným způsobem a podle toho postupovat.
V každém případě ukončení musí obsahovat Vaši identifikaci, identifikaci smluvního partnera, smlouvy a mělo by být písemné.