1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Potřeboval bych poradit, jak sepsat dodatek ke kupní smlouvě na automobil.   S kupujícím jsem se dohodl 14 dní po prodeji auta, že mu slevím určitou částku, za to, že se vzdá práva na skryté vady. Je to možné, popř. jak by měl dodatek vypadat? Nebo lze kupní smlouvu sepsat znovu s nějakým dodatkem? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Postačuje sepsat pouze dodatek, není třeba psát novou kupní smlouvu. Dodatek musí odkazovat jednoznačně na původní kupní smlouvu, musí v něm být označeny smluvní strany a dále je třeba jednoznačně popsat, čeho se přesně týká (tj. vzdání se práv ze skrytých vad, snížení kupní ceny, resp. vrácení její části).