Soused zabírá o 1,8 m po celé délce 20 m můj pozemek, hájí se tím, že je to vydržené a plot tam stojí dlouho (více jak 10 let). Dokonce si směrem na můj pozemek postavil bránu a umístil plechové garáže přímo u plotu. Jakým způsobem se domohu, aby plot byl na správné hranici?

- 2006, 2010 a 2018 měřeno geodetem, dokonce 2018 nám podepsali, že hranice je špatně, tedy ví o tom a nejde o dobrou víru držby!!!
- stavební úřad neaktivní, jde prý o rozhradu, bez nutnosti stavebního/ územního souhlasu
- jejich pletivo je v katastrofálním stavu, ale zakazují na plot je sáhnout, ač je na mém pozemku.
Děkuji. Jiří

ODPOVĚĎ:
Pokud máte doklad o tom, že bylo zaměření provedeno chybně, pak se můžete bránit soudně a to tzv. určovací žalobou. (viz § 1028 občanského zákoníku).

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Opakované zaměření hranice pozemku geodetem - soused tvrdí že je pozemek vydržen dlouhodobým užíváním, má pravdu?