30.3. 2016 jsme podepsali dodatek smlouvy o rozšíření poskytovaných služeb poskytnutí internetu s firmou UNET v domění že je tato služba jako ty předešlé na dobu určitou 2 roky, Až nyní jsem zjistil že je služba podle smlouvy do 31.8.2021 tedy na 65 měsíců. Navíc se původní firma UNET změnila v roce 2018 na firmu PODA sídlící úplně někde jinde.

Je možné právně uzavřít smlouvu na 65 měsíců a jakým způsobem lze od smlouvy dříve odstoupit aniž bychom dopláceli nesmyslně celou částku a zda může firma PODA ulatňovat nároky ze smluv uzavřených s jimou společností. S firmou PODA žádnou smlouvu nemáme, pouze nám napsali vítejte a to že naše smlouva s firmou Unet automaticky přechází na PODU. Děkuji Zdeněk Drahoš
Děkuji, Ivoš

ODPOVĚĎ:
Zákon umožňuje, aby byla smlouva uzavřena na dobu 65 měsíců, současně zakotvuje, že smlouva musí být vypověditelná s výpovědní dobou ne delší 30 dnů. Nicméně doporučuji důkladně prostudovat text smlouvy (nejen dodatku) a smluvních podmínek, který stanovuje konkrétní postup a podmínky. Pokud došlo ke sloučení společností PODA a UNET, tak PODA převzala všechny smlouvy, které měla uzavřená společnost UNET. Jsou tak oprávnění (a současně povinni) smlouvu dodržovat.