Ráda bych se zeptala jak docílit vyvázání z hypotéky po rozvodu a vyrovnání SJM. V březnu 2016 jsme se rozvedli, v září 2018 došlo u soudu k dohodě na vyrovnání SJM, ex mě vyplatil a převzal danou nemovitost a k doplacení hypoteční úvěry. Žádal banku o vyvázání mé osobu z úvěru, ale nesplňuje bonitu. Jak se mohu bránit a jak docílit vyvázání z hypotéky, nemám dům a přesto jsem vedená jako dlužník. Děkuji, Blanka

ODPOVĚĎ:
Bohužel v daném případě nemáte žádnou obranu. Pokud Vás banka nevyváže z důvodu, že hlavní dlužník nesplňuje podmínky pro to, aby byl dlužníkem sám, nemáte žádnou možnost, jak banku přinutit, aby Vás vyvázala. Jedinou možností by bylo najít jinou vhodnou osobu, která by byla ochotna se za Vás jako za spoludlužníka k hypotéce zavázat.