1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Manželka měla úraz. Platí si úrazové pojištění a tak jí pojišťovna vyplatila peníze. Platí se z tohoto plnění daň z příjmu? Děkuji. Marek.

ODPOVĚĎ:
Příjem v podobě vyplacení pojistného plnění z úrazového pojištění osob je v souladu s § 4 odst. 1 písm. l) bod 4. zákona č. 586/1992 Sb. , o daních z příjmů, osvobozeno od daně z příjmů fyzických osob. Z tohoto plnění se neplatí daň z příjmů a tudíž z tohoto titulu ani nevzniká povinnost podávat daňové přiznání.