Provádím inseminaci skotu jako OSVČ na základě povolení Ministerstva zemědělství. V jaké výši (%) si mohu uplatnit výdajový paušál na daň z příjmu fyzických osob?

ODPOVĚĎ:

Můžete si uplatnit výdajový paušál ve výši 40 % z příjmů podle §7 odst. 7 písmena d) zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů, částka výdajů může být uplatněna maximálně ve výši 800.000 Kč.
Jedná se totiž o příjmy z tzv. jiného podnikání podle §7 odst. 1 písmena c) zákona o daních z příjmů, ke kterému je potřeba podnikatelské oprávnění, v tomto případě je to udělení souhlasu Ministersva zemědělství ČR k provádění inseminace podle plemenářského zákona, po splnění zákonem předepsaných kvalifikačních předpokladů.