2012 jsem byla na tři měsíce pracovat v Dánsku, všechno bylo oficiální, byla podepsaná smlouva se zaměstnavatelem. 03/2013 mi přišel dopis, ať uhradím nezaplacené daně. Vznikl nedoplatek 2.800 dánských korun. 08/2019 mi přišel dopis celý v dánštině z dánského úřadu co vymáhá dluhy, ať uhradím 4 300 dánských korun.

V tomto případě asi není jiné řešení, než dluh uhradit? Mám ten dopis nějakým způsobem nechat přeložit a konzultovat to s právníkem nebo rovnou zaplatit? Předem děkuji za odpověď. Nina.

ODPOVĚĎ:
Určitě se můžete obrátit na nějakého advokáta, který má zkušenosti s dánským právem a celou záležitost s ním prokonzultovat, nebo se obrátit na některou dánskou advokátní kancelář.
Jinak pokud je pokuta uložena oprávněně, jste povinna ji uhradit, jinak Vám hrozí, že bude vymáhána soudně.