Počet stránek ve webu: 43.166

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj dotaz se týká možnosti odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí s energetickou společností a od smlouvy o smlouvě budoucí ve věci zřízení věcného břemene. Můj přítel, kterému byla diagnostikována Alzheimerova choroba a uznán invalidní důchod 3. stupně, předběžně slíbil odprodej části pozemku k vybudování trafostanice.

Následně v souvislosti s vývojem nemoci během asi půl roku přepsal nemovitost na mě (darovací smlouva spojená se zřízením věcného břemene a zákazu zcizení a zatížení). Po přepisu na katastru mě začal atakovat projektant společnosti eon, s tím že musím podepsat, že není jiná možnost, že předběžný souhlas byl závazný. Já tedy dokumenty pod nátlakem podepsala. Společnost eon mi však doposud ani nevrátila kopie smluv, i přes opakované výzvy, takže přesně neznám obsah dokumentů. Protože se mi celá záležitost nezdála, snažila jsem získat nějaké informace a zjistila jsem, že v podstatě dojde k znehodnocení pozemku, kde jsme plánovali vrt studny, výsadbu atd. v důsledku ochranného pásma. Následně jsem zjistila, že díky břemenu o zákazu zatížení nemovitosti, nemám právo bez předchozího písemného souhlasu, smlouvu s eonem podepsat. Dále jsem zjistila, že převodem nemovitosti na mou osobu, předběžná smlouva eonu s mým přítelem zanikla a že mi eon dal záměrně lživé informace, aby získal mé podpisy. Ihned jak sem si uvědomila skutečnost, že nejsem oprávněna provádět jakékoliv právní úkony v souvislosti s nemovitostí, písemně jsem informovala společnost eon. Telefony neberou, na emaily neodpovídají. Na našem pozemku byly zahájeny výkopové práce pro pokládku kabelu. Mohu s tím něco dělat? Lze smlouvu zrušit? A pokud ano kam se mohu obrátit, abych je zastavila? Děkuji za odpověď Ilona.

 

ODPOVĚĎ:
Zde je potřeba se oficiální cestou obrátit na EON, tj. poštou zaslat vyjádření k celé situaci, a to přímo na sídlo společnosti tak, aby byla celá záležitost co nejdříve dořešena, a to zejména s ohledem na probíhající pokládku kabelu.
Jelikož je celý případ poměrně komplikovaný, doporučuji v této věci vyhledat právní pomoc advokáta, aby Vás při jednání s EON zastupoval a bylo zajištěno, že budete dostávat pravdivé informace a Vaše práva budou náležitě chráněna, kontakt zde: www.advokatikomora.cz. Ten také posoudí platnost jednotlivých dokumentů, které jste podepsala.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.