Prosím o vysvětlení pojmu "realizovat právo bydlení v domě a užívání zahrady s jinou další osobou". Rád bych věděl, jestli to znamená trvalé využívání domů, nebo jestli to platí i pro občasné využití domu a zahrady. Děkuji Adam.

ODPOVĚĎ:
Dané spojení nemá žádný právní podklad, tedy nejedná se o žádný právní pojem, který by zákon jasně definoval. Je tedy třeba to vykládat v kontextu smlouvy, ve které je toto spojení užito. Ve vztahu k domu to znamená trvale bydlet a ve vztahu k zahradě ji užívat.