1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Vlastním rodinný dům, ke kterému byla zřízena vodovodní přípojka ještě v době kdy nebyla povinnost zamalovat ji do mapy katastru nemovitostí. Vodovodní přípojka vede v obecním pozemku (obecní cesta), kterou obec pronajala soukromé osobě. Na vlastní náklady jsme nechali vykopat sondy, přípojku našli a nechali zamalovat do katastru nemovitostí. Je potřeba ještě zřizovat věcné břemeno na vodovodní přípojku? Obec si počítá cca 200 Kč za běžný metr věcného břemene, což dělá cca 15000 Kč. Děkuji, Vilém

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k tomu, že vlastník pozemku je odlišný od vlastníka vodovodní přípojky, je třeba ošetřit skutečnost, že je takto užíván cizí pozemek. Což zajistí právě zmiňované věcné břemeno. Pokud by toto ošetřeno nebylo, vystavujete se riziku, že do budoucna bude toto rozporováno.