1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

S manželem jsme rozvedení, ale žijeme spolu dál v jeho bytě. Bývalý manžel má sepsanou závěť, ve které je, že byt zdědí jeho děti a nechají mě tam dožít (věcné břemeno). Teď jsem se ale dozvěděla že má dluhy a tak nevím co bude v případě že zemře a děti odmítnou jeho dluhy a tím vlastně i dědictví (byt) co v tomto případě bude se mnou? Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ:
Pak je lepší, kdyby ještě za života sepsal darovací smlouvu s odkládací podmínkou a s příkazem u notáře. Zároveň tak ušetříte případné výdaje za dědické řízení. Tou odkládací podmínkou by bylo ustanovení, že byt se stane majetkem dětí a Vás až po smrti Vašeho partnera a příkazem by bylo ustanovení, že byt nesmí děti prodat někomu jinému, než Vám.