1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Spolek nemá žádné peníze a je de facto nefunkční. Jsem jako předseda povinna platit ze svých soukromých peněz jeho režii a případné poplatky za likvidaci? Zbyla jsem tam jediná. Moc děkuji za info.

ODPOVĚĎ:
Pokud nemá spolek žádné finance a není funkční, měl by být zlikvidován. Sice nejste jako předseda spolku povinna cokoliv hradit ze svých soukromých peněz, nicméně jste zase povinna jednat s péčí řádného hospodáře a měla byste zajistit, aby byl spolek zlikvidován, pokud není funkční. Pokud tak neučiníte, nic Vám sice nehrozí, na druhou stranu pokud by vznikaly nějaké dluhy spolku, prakticky za ně z důvodu odpovědnosti za péči řádného hospodáře odpovídáte.