V průběhu realizace stavby našeho rodinného domu došlo k zásadní chybě z důvodu nedodržení projektové dokumentace a rozestavěná stavba musela být zdemolována a postavena znovu. Tímto došlo k posunutí smluvně dohodnutého termínu dokončení stavby o 3 měsíce.

Můj dotaz zní, zda mám právo (podle jakého zákona, ...) požadovat po zhotoviteli také náhradu nákladů na současné bydlení (nájem) a splátky hypotéky za tyto 3 měsíce navíc. Děkuji, Marie.

ODPOVĚĎ:
Máte právo tyto platby požadovat z titulu náhrady škody po subjektu, který způsobil to, že stavba musela být zdemolována. Máte právo to požadovat podle Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.