Počet stránek ve webu: 42.688

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Moje dcera brigáduje ve firmě s občerstvením. Pro rychlé vyřízení jedné zakázky chyběl řidič služební dodávky. Proto vedoucí poprosila přítele mojí dcery, který se tam náhodou vyskytoval, jestli by to nemohl odřídit. Přítel dcery však neměl s firmou žádnou smlouvu, nebo příkaz k jízdě a celé to dělal bez nároku na odměnu.

Při vyjíždění z garáže došlo k odření a promáčknutí zadního boku auta. Auto má jak povinné, tak havarijní pojištění. Škoda není vysoká, ale ředitel firmy požaduje po příteli mé dcery zaplatit spoluúčast v nesmyslné výši. Jeho požadavky mi přijdou tak nehorázné, že nedávají prostor k rozumné domluvě. Hrozí příteli mojí dcery jakýkoliv postih, když byl o jízdu pouze ústně požádán a dělal ji jako laskavost? Děkuji. Evelýna.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud má vozidlo havarijní pojištění, není důvod, aby majitel firmy po něm cokoliv požadoval. Doporučuji nic nehradit. Naopak je na zvážení, zda uvedenému podnikateli nesdělit, že se v daném případě jednalo o černou práci a mohli byste případ nahlásit na inspektorát práce. Přítel vůbec vozidlo neměl užít, a už vůbec ne za účelem vyřízení zakázky. A to, že mu to onen podnikatel umožnil, je problém onoho podnikatele.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.