Mám e-shop s obrannými prostředky. Mám v nabídce obranné pepřové spreje, které prodávám v ČR. Jsou německé výroby a mají všechny potřebné certifikáty. Občas je někdo objedná i z jiné země EU (např. Švédsko) kde nejsou obranné spreje povoleny prodávat nebo nosit. Mohu být nějak postižen pokud mu obranný sprej do Švédska pošlu?

Chápu to tak, že místem prodeje se vždy považuje ČR a řídím se zákony ČR. Nezávisle na tom jak to mají ve Švédsku. To už si zodpovídá kupující.
Děkuji za odpověď Rudolf.   www.branse.cz

ODPOVĚĎ:
Obecně to takto funguje, jelikož spadáte pod právní český řád a tímto se řídíte. Odlišná by byla např. situace, kdy byste měl provozovnu na území jiného státu, kde byste toto zboží prodával a současně v tomto státě byly dány omezení prodeje takového zboží.