Stavba RD - stavební povolení včetně oploceni - hranice pozemků. Věcné břemeno neboli služebnost - kabel ČEZ. Z ČEZ souhlas s výstavbou oplocení - při realizaci oplocení firma navrtala kabel - podepsala jsem ČEZ technikovi protokol o způsobené škodě na 10.000 Kč a při další poruše po 6 měsících pak na 20.000 Kč.

Následně ale přišly faktury na 27.000 Kč a 54.000 Kč. Neměl by ČEZ vymáhat škodu na firmě, která škodu způsobila? Nedodrželi vztyčenou trasu oplocení a přes info o umístění kabelu vrtali, vytáhli ochrannou fólii a přesto pokračovali dál. Děkuji, Gabriela

ODPOVĚĎ:
V daném případě jste Vy v pozici povinného z věcného břemene a ČEZ v pozici oprávněného z věcného břemene. Jelikož v daném případě odpovídáte za stav břemene, ČEZ se bohužel dobře obrací na Vás a Vy se následně musíte obrátit na firmu, která jednala neodborně a škodu způsobila.