Zjistila jsem, že mám negativní záznam v Solusu od společnosti Home Credit, u nichž jsem měla úvěr. Záznam mi bude smazán v 5/2021, ale já chtěla docílit smazání záznamu teď kvůli bydlení. Požádala jsem společnost Solus o výmaz a samozřejmě mi odpověděli, že na to nemám nárok. To samé mi odpověděl i ÚOOÚ.

Podala jsem žádosti o odvolání souhlasu se zpracováním mých osobních údajů u společnosti Home Credit i Solusu. Nemám vůči Home Creditu žádné závazky, smlouva kterou jsem s nimi uzavírala byla v roce 2015 před novelou zákona o ochraně spotřebitele. Je prosím nějaká šance dosáhnout výmazu ze Solusu? Už nevím, kam se obrátit. S pozdravem Ema.

ODPOVĚĎ:
Pokud negativně reagoval i Úřad pro ochranu osobních údajů, nezbývá Vám, než se obrátit na soud s žalobou o ochranu osobnosti a domáhat se výmazu z důvodu porušování Vašich osobnostních práv.