Splatila jsem svůj závazek u společnosti, která mě dala do registru dlužníků Solus. Svůj závazek mám již splacený, předčasně. Obrátila jsem se na Solus s dotazem na vymazání, bylo mi sděleno, že nikoli. Nicméně internetové diskuse jsou jiného názoru. Chtěla jsem zažádat o hypotéku, bohužel budu muset 3 roky tedy čekat, než mě odstraní.

Solus mi odpověděl, že lze odstranit pouze pozitivní registr, což mi asi k hypotéce nepomůže. Je možné tedy o odstranění zažádat? Nesouhlas se zpracováním údajů apod. ? Moc Vám děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ:
Ano, požádejte Solus o okamžitý výmaz s poukazem na nesouhlas se zveřejňováním osobních údajů. Pokud nebude pozitivní reakce, obraťte se na Českou obchodní inspekci, případně i na Sdružení na obranu spotřebitelů. V nejzažším případě pak na soud s žalobou na ochranu osobnosti.