Lze zveřejnit na internetu video nebo fotografii vozidla, na kterých by byla jasně čitelná SPZ nebo takové video porušuje GDPR???

ODPOVĚĎ:
Zde záleží na mnoha okolnostech. Registrační značka vozidla může být ve většině případů považována za osobní údaj (zejména pokud je vozidlo zaregistrováno za fyzickou osobu – člověka). Zveřejňování fotografií či videí se pak posuzuje podle mnoha skutečností, např. kdo toto zveřejňuje, za jakým účelem, zda by daného účelu nebylo možno dosáhnout jinak. Pokud je např. účelem zveřejnění videa s čitelnou RZ na internetu za účelem zesměšnění osoby, mohlo by zde docházet k porušování GDPR. Ale jak je uvedeno již výše, vždy se posuzují konkrétní okolnosti případu.