Počet stránek ve webu: 38.774

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je při odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů a žádosti o smazání mého životopisu z databáze povinen subjekt, u kterého jsem byl na pohovoru vyhovět. Případně, zdali je subjekt povinný smazat své hodnocení k mému pohovoru. Příp. o který § ZOOÚ se mohu opřít? Děkuji, Saša

ODPOVĚĎ:
Ano, v případě odvolání Vašeho souhlasu je zpracovatel povinen Vašemu požadavku vyhovět. Uvedené vyplývá z ust. § 5 odst. 2 zákona o ochraně osobních údajů, kde je uvedeno, za jakých podmínek může správce zpracovávat osobní údaje a kdy je oprávněn je zpracovávat i bez souhlasu subjektu, jehož údaje jsou zpracovávány.


► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odvolání souhlasu se zpracováním údajů - lhůta na smazání údajů z registru společnosti, firmy, organizace