Počet stránek ve webu: 42.116

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Měl jsem exekuci (V/2019) na částku jistiny (nedoplatek zdravotního pojištění 33.000 Kč + exekuční náklady 6.500 Kč). Po zjištění administrativní chyby z mé strany a následném přepočtu plateb pojistného byla exekuce na návrh zdravotní pojišťovny 6/2021 v plné výši jistiny zastavena. Exekutor mi 6/2021 zaslal usnesení o zastavení exekuce (ve výši jistiny 33.000 Kč, ale náklady exekuce jsou nadále účtovány k úhradě).


Žádal jsem o možnost zastavení exekuce v rámci milostivého léta na náklady exekuce (po úhradě poplatku 907 Kč), avšak bylo mi sděleno, že na tyto náklady se milostivé léto nevztahuje. Prosím o posouzení. Děkuji (usnesení o zastavení exekuce lze zaslat).

 

ODPOVĚĎ:
Tato poradna neposkytuje bez znalosti podkladů konkrétní právní rady. Obecně lze říci, že v rámci tzv. milostivého léta je třeba uhradit jistinu a náklady ve výši 750 Kč (+ DPH), zbývající náklady, penále a poplatky jsou odpuštěny a stávají se nevymahatelnými. Další náklady tedy exekutor vymáhá zřejmě neoprávněně. Pro konkrétní posouzení Vašeho případu se můžete obrátit na některého právníka z řad advokátů (www.advokatikomora.cz).

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.