1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám exekuci z roku 2008 a 2009, jedna je za fyzickou osobou, kterou částečně splácím. Druhá je pro banku, tam je někdy v roce 2011 něco uhrazeno. Chci se zeptat, zda je možné tyto exekuce nějak zastavit pro nemajetnost nebo doplatit jistiny a zažádat o zrušení. Můžete mi prosím poradit. Děkuji Alexandr.

ODPOVĚĎ:
Jedním z zákonných důvodů zastavení exekuce je nemajetnost dlužníka, kterou však dlužník musí prokázat. Pokud nejste schopen exekuce hradit ani částečně, protože nemáte příjem vyšší než je Vaše nezabavitelné minimum, je zde řádný důvod pro podání návrhu na jejich zastavení. Pro zajištění správných náležitostí podání a postupu ve věci Vám doporučuji obrátit se na právníka z řad advokátů (www.advokatikomora.cz).